středa 17. ledna 2018

Copánková svetrovina

Firmou UNUO jsem byla oslovena, abych udělala recenzi na svetrovinu.
Rozhodla jsem se pro zimní šaty.
Když látka přišla, překvapila mě svým objemem, měla jsem strach, že jsem na šaty nezvolila nejvhodnější látku. Když jsem na ni ale sáhla, mé obavy se rozplynuly. Jde o teplý, hebounký a poddajný materiál, který je navíc velice, velice elastický!!!
Na střih jsem zvolila tričko s raglánovým rukávem, který mám několika výrobky dostatečně prověřený. Zakoupit můžete zde. Jen jsem drobně upravila výstřih, protože jsem se rozhodla pro rolákové zakončení a samozřejmě prodloužila délku.

Tím, že je materiál hodně elastický, doporučovala bych ho švadlenkám, které mají už něco "odšito". Materiál se stříhá dobře, pokud vyloženě látku neroztáhnete, tak oka neujíždí. Nicméně jsem si trochu pohrála se stehy. Po různých variantách, které jsem vyzkoušela se mě nejvíce osvědčila kombinace obyčejného stehu na základní steh a overlockového na začištění.
Určitě by šel i obyčejný cikcak na začištění, ale ten jsem nezkoušela. Díky elasticitě materiálu obyčejný šev na bocích nepraská. Na rukávy jsem obyčejný steh použila také, na zakončení lemu sukně jsem raději použila tříkroký cikcak.
Jak už jsem se několikrát zmínila, překvapila mě veliká elasticita úpletu, která se jevila jako problém u výstřihu. Rozjel se mě do obrovských rozměrů, až jsem měla strach, že je to v háji. Ale díky roláku se výstřih "stáhl" a myslím, že to dopadlo dobře :-)

Celkově jsem již ušité šaty musela zužovat, ale taky to dopadlo dobře.

Celkově bych materiál zhodnotila velice kladně. Na zimu teplounký, měkký a slušivý. Ještě mám v plánu ze zbytků materiálu ušít sukni pro dceru a zkusím i čepici s bambulí.

Žádné komentáře: